2019 - REDENAARS

Tydens ons skool se redenaarskompetisie het die volgende leerlinge as wenners uit die stryd getree in hul onderskeie ouderdomsgroepe.  Baie geluk ons is trots op elkeen wat deelgeneem het ! Baie dankie ook aan ons beoordelaars wat hulle tyd opgeoffer het, ons leerlinge waardeer dit opreg.

 

Graad 10 tot 12:
V.r.n.l.:  
1.  Angelique Matias - eerste  2. Nicola Mostert - tweede   3.  Rene Theron -
deel eerste   4.  Kiana Coetzee (Afwesig) - derde plek



Graad 7 tot Graad9:  
V.r.n.l.: 
1.  Angelique Diederickse - eerste   2. Rethabile Tselane  - tweede  3.  Lethabo Mokotedi - derde

 

Graad 4 tot 6:  
V.r.n.l.:
 1.  Handre Laubscher - eerste  2.  Dominique Rossberg - tweede   3.   Douw Liebenberg  - derde

 

Graad 1 tot 3:  
V.r.n.l.:
 1. Eldre Blignaudt - eerste  2. Magdeli Durouw - tweede   3.  Sune Jacobs  -  derde 


 

 

 

 

 

 

2019:  NETBAL  LIGA-WENNERS
BAIE GELUK aan ons 1 ste Netbalspan wat as wenners uit die stryd getree het.  Saam met die 0/14 Netbalspan is hulle gekroon as  die Bayer Kleinskole 

Luiperds Platteland wenners.
1 STE-SPAN:  Afrigter - Mev. Alet Kemp
Baie geluk, ons is so trots op julle !!!



0/14-SPAN:  Afrigter - Mev. Anya Maree
Baie geluk, ons is so trots op julle !!!


2019 - MEDIAPREFEKTE
Hierdie groep leerlinge is die onbaatsugtige werkers van die skool  !!!
Elke liewe dag offer hulle een van hulle pouses op om in die Mediasentrum (Biblioteek) te werk.
Sommige is so trots op hulle werk dat hulle elke liewe pouse kom help !  Aan een en elkeen van julle 
BAIE, BAIE DANKIE !!!
 

 
Voor v.l.n.r.:  Bontle Leeuw,  Petrone Fourie, Gugulethu Pakade,  Hanre Penn,  Geschelle van der Schyff
 
Agter v.l.n.r.: Alison Leeuw, Isone de Villiers, Rickus Payne, Marlize Britz, Melandri Avenant, Dominique Rossberg


TOP 5 - 2019
Baie geluk aan die volgende leerlinge wat in hulle onderskeie grade die TOP 5 akademiese presteerders
was in die eerste kwartaal.

GRAAD 12:
Voor:  v.l.n.r:  1.  Angelique Matias   2.  Sune Nel     
Agter:  v.r.n.l: 3.   Marlie  van Zyl     4.  Kevin Swiegers   5.  Gustav Winkler

 


GRAAD 11:  
Voor v.l.n.r:  1.  Nathan Wilson  2.  Maricha Penn
Agter v.r.n.l: 3.  Chanel Coetzee  4.  Danelle Coetzee   5.  Morne Niemand

 


GRAAD 10:
Voor: v.l.n.r.:  1.  Hestri Jacobs    2.  Henry Collen
Agter: v.r.n.l.: 3. Chane Botes   4.  Biopelo Mogamise   5.  Delores Vergeet

 


GRAAD 9:
Voor:  v.l.n.r.:  1.  Georne Swanepoel   2.  JG Neethling
Agter:  v.r.n.l.: 3.  Reaoboka Oliphant   4.  Amira Ballim    5.  JP Moolenbeek

 


GRAAD 8:
Voor:  v.l.n.r.:   1.  Lourika van Niekerk    2.  Nelicia van der Westhuizen
Agter:  v.r.n.l.:  3. Megan Swiegers      4.  Karlinka J v Rensburg      5.  Remofilwe Ditlhamane


GRAAD 7:
Voor:  v.l.n.r.:   1. Isone de Villiers (afwesig)   2.  Cobus Liebenberg     3.  LJ Moolennbeek
Agter:  v.r.n.l.:  4. Christiaan Liebenberg    5.  Chris Louw

 


GRAAD 6:
Voor:  v.r.n.l.:   1.  Janco Nel     2.  Charne Bothma   
Agter: v.r.n.l.:   3.  Melandri Avenant   4.  Shane Harmse     5.  Amy Hendrikse

 


GRAAD 5:
Voor:  v.l.n.r.:   1.  Dominique  Rossberg      2.  Rickus Payne
Agter: v.r.n.l.:   3.  Hanre Penn     4.  Jason du Toit       5.  George  Swanepoel

 


GRAAD 4:
Voor: v.l.n.r.:   1.  Handre Laubscher    2.  Georg Liebenberg
Agter: v.r.n.l.:  3.  Jaline Steyn       4.  Zander Fourie     5.  Hein Hoorne

 


GRAAD 3:
Voor:  v.l.n.r.:  1.  Nica Cronje    2.  Marius van Wyk
Agter: v.r.n.l.:  3.  Jayden de Lange    4.  Bonolo Malothane    5.  Eldre Blignaut


GRAAD 2:
Voor:  v.l.n.r.:   1.  Jaco Smit     2.  Kay-Leigh van Jaarsveld
Agter: v.r.n.l.:   3. Rico Engelbrecht   4.  Jacobus Dercksen (afwesig)  4.  Stephan du Plessis  5.  Stefane Fouche


GRAAD 1:
Voor:  v.l.n.r.:   1.  Mikayla de Toit    2.  Salomay  Coetzer
Agter: v.r.n.l.:   2. Dianelle Swan   3.  Mia Bergh     4.  Aneska Avenant


VICTOR EN VICTRIX LUDORUM TYDENS HUISSPORT 2019

 

VOOR:    JOHANNES WESSELS (JUNIORS)
MIDDEL:  SU-MARIE  MARAIS ( LAERSKOOL) JP MOOLENBEEK (LAERSKOOL) KAY-LEIGH V JAARSVELD
(JUNIOR)
AGTER:  LOURIKA VAN NIEKERK ,  KEVIN SWIEGERS , KAMOGELO BAKEA (HOëR AFDELING)

VLR-LEIERS VAN GEKOMBINEERDE SKOOL CHRISTIANA -  2019
LAERAFDELING:
 

 
VOOR:  v.l.n.r.  Poloko Maleke, Christiaan Liebenberg, Lize Wilson (O/hoofdogter), LJ Moolenbeek (Hoofseun), Angelique
Diedericks (Hoofdogter), Cobus Liebenberg (O/hoofseun), Rethabile Tselane, Elmor Joubert
AGTER: v.l.n.r  Charné Bothma, Chris Louw, Kaylee Posthumus, Jaiden Appelgryn, Su-Marie Marais, Theuns Janse van
Rensburg, Shané Harmse, Janco Nel
 
 
VLR-LEIERS VAN GEKOMBINEERDE SKOOL CHRISTIANA -  2019
HOëRAFDELING:
 
 
VOOR:  v.l.n.r.  René Theron,  CJ Smith,  Shanique Jacobs,  Ruaan Fourie (O/hoofseun),  Juanita Oosthuizen (Hoofdogter),
Kevin Swiegers (Hoofseun), Hesca Louw (O/hoofdogter), WB Fourie, Marlie van Zyl, Kamogelo Mogorosi
AGTER:  v.l.n.r  Ruan Smit, Maricha Penn, Ricko Botes, Angelica Fourie, ID van Niekerk, Danelle Coetzee, Damian de Beer,
Chanél Coetzee, Nathan Wilson

 Baie welkom aan die nuwe personeel wat in 2019 by die Chrissiespan aangesluit het.
 

V.l.n.r. Me. Nita de Kock , Me. Anya Maree, Me. Gerianne Hamersma , Mnr Bernie Cronje en Mnr. Daniël Moatlhodi.